NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Тонът на времето 55-то издание на „Софийски музикални седмици“
3114
Тонът на времето

55-то издание на „Софийски музикални седмици“

Проектът „Единни в многообразието“ ще бъде представен на 28 септември в камерната зала „България“. Събитието е част от 55-то издание на „Софийски музикални седмици“ (СМС), съобщават от екипа на фестивала. По думите им това е един изключително интересен и различен концерт, който предлага стойностна музика от света и талантливи млади изпълнители, които ще завладеят публиката чрез съчетанието на много нетрадиционни инструменти. По случай белгийското председателство на Европейския съюз през 2024 г

| 11 Септември 2024, 08:40 ч.
55-то издание на „Софийски музикални седмици“
55-то издание на „Софийски музикални седмици“
Снимка © DFA

Проектът „Единни в многообразието“ ще бъде представен на 28 септември в камерната зала „България“.

Филмът "Господин Азнавур" вече се прожектира във френските кина, предстои премиера В Белгия, съобщи АФП. 

Шарл Азнавур почина през 2018 г. на 94-годишна възраст. 

Създатели на филма са певецът Гран Кор Малад (Grand Corps Malade) и режисьорът Мехди Идир. 

Първата част на филма показва как Едит Пиаф взима Азнавур под крилото си и се грижи всеотдайно за кариерата му. Пиаф дори съветва Азнавур да оперира носа си, защото го смята за грозен.

Двамата режисьори са избрали да се концентрират в периода преди големия успех на Азнавур. Филмът показва човек, който не е в много близки връзки със семейството си. "Ако е нужно да пренебрегна всичко около себе си, ще го направя", казва Азнавур в лентата. 

Този уикенд в Нидерландия е белязан от пристигането на Синтерклаас (Свети Никола) - една от най-почитаните нидерландски традиции. 

В Утрехт добрият старец, придружаван от своя помощник Черния Пийт (Черен Петър), дойде днес на лодка при Стария канал и бе посрещнат от стотици деца и техните родители, които после го следваха до катедралата в центъра на града.

Синтерклаас се чества като покровител на децата. Той се основава на историческата фигура на Свети Никола, който и ние в България празнуваме на 6 декември. От него тръгва така популярният в цял свят Дядо Коледа. Самият празник се чества на 6 декември. В нощта на 5 срещу 6 декември децата получават подаръци.

Националното пристигане на Синтерклаас вчера във Вианен, провинция Утрехт, бе мирно, но в други градове имаше протести и сблъсъци, съобщиха местните медии.

В Йерсеке четирима души са били арест

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионален исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян, съобщи Анна Болгурова - музеен педагог и екскурзовод. Експозицията е изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария, с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”. Тя ще гостува в Смолян до 30 септември 2024 г.

Изображенията от изложбата „Петьофи обикаля света“ са придружени с текстове, които обясняват ключови моменти от делото и живота на легендарния поет и революционер.

Анна Болгурова посочи, че Шандор Петьофи, за своите 26 години живот, написва близо 1000 стихотворения. Той се превръща в централна фигура на унгарската идеология в европейската революционна вълна като поет, поставил лозунга за граждански свободи и национално самоопределение на знамето на революцията от 1848 г., в борбата за свобода служи на родината си

С концерт на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски ще бъде официално открито 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол тази вечер.

На сцената на Амфитеатър „Аполония“ със Симфоничния оркестър на БНР ще се изяви и Светлина Стоянова – мецосопран. Сред музикалните изпълнители, които ще зарадват публиката, са също Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени, Влади Ампов – Графа, Белослава и много други, отбелязват от екипа.

В програмата на фестивала днес е включено и представлението на Драматичен театър „Адриана Будевска“ „Кралицата на красотата“. Постановката на Боил Банов „Кралицата на красотата. Бившата мис на малкия град“ от Мартин Макдона е в памет на Борислав Чакринов (1961-2024), отбелязват от екипа на „Аполония“.

Форумът, включващ кон

Отиде си легенда на българската рок музика! Бунтар и свободен човек, Кирил Маричков спечели сърцата на поколения почитатели. Това написаха от Министерския съвет на официалната си страница във Фейсбук. 

„Остава завинаги с нас чрез песните си. Светла му памет!“, се посочва още в публикуваната информация по повод кончината на българския музикант. 

Кирил Маричков почина по-рано тази вечер на 79-годишна възраст в село Селановци, община Оряхово, област Враца, където тази вечер трябваше да има концерт, съобщи кметът на община Оряхово Росен Добрев. 

По време на подготовката на концерт на "Фондацията" Маричков е паднал, извикана е линейка. Музикантът е починал в линейката, каза още Добрев.

Никога човек не е готов за тръгването на такива хора, върху тях се гради българската популярна култура, каза служебният министър на култур

Събитието е част от 55-то издание на „Софийски музикални седмици“ (СМС), съобщават от екипа на фестивала.

По думите им това е един изключително интересен и различен концерт, който предлага стойностна музика от света и талантливи млади изпълнители, които ще завладеят публиката чрез съчетанието на много нетрадиционни инструменти.

По случай белгийското председателство на Европейския съюз през 2024 г. бароковият ансамбъл от Антверпен – „Зефиро Торна“ инициира „Единни в многообразието“. В сътрудничество с европейски концертни зали и фестивали, кани певци, лютнисти и инструменталисти от различни културни и музикални среди. Създава се пространство за диалог и експериментиране по време на резиденциите, осъществявани от Алон Сариел (барокова мандолина и лютня) и Юрген де Бруин (лютня), в търсене на общ език. Изпълняваната музика може да се отнася до различни религиозни обреди и значими социални и исторически събития, които са част от ДНК на европейската идентичност, коментират от СМС.

По думите им това, което отличава проекта в българското му превъплъщение, е идеята на СМС за среща на изтъкнатите барокови музиканти с мултиинаструменталисти и певци с широк стилов профил – Анна Янкова, Калина Андреева, Христина Белева, Борислав Илиев.

Лондонският панаир за съвременно изкуство (Frieze Art Fair) се открива днес, съобщи АФП.

За първи път изданието за 2024 г. посвещава секция на художниците керамици от Южна Америка, които експериментират с глина и са повлияни от традиционното изкуство на коренното население там.

Очаква се, както всяка година, около 60 хил. галеристи, експерти и посетители да разгледат панаира в голямата бяла палатка в парк "Риджънт", където са изложени творбите на утвърдени артисти и на по-непознати художници.

Панаирът събира цялата общност на съвременното изкуство, колекционери от целия свят, галерии, има и големи продажби, подчерта Ева Лангрет, директор на панаира, пред АФП. 

Настоящото издание на проявата е 21-во поред.

За него кураторът на музея "Хамър" в Лос Анджелис Пабло Хосе Рамирес е създал тематична секция "Дим", която е референция към изкуството н

Сопраното Мария Павлова дебютира като Коринда в операта „Пепеляшка”.

Събитието е на 16 октомври в Софийската опера и балет, съобщават от трупата.

Павлова е позната на софийската публика от операта „Зигфрид“ на Рихард Вагнер, от „Бал с маски“ от Джузепе Верди и концерта „Влюбеният Моцарт“. От 2013 г. редовно участва в постановките „Хензел и Гретел”, „Бременските музиканти”, „Вълкът и седемте козлета”, „Червената шапчица”. През 2014 г. дебютира в ролята на Тебалдо в „Дон Карлос”.

Родена е през 1989 г. във Велико Търново. През 2012 г. завършва Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”, в класа по пеене на д-р Велизара Караянкова и в класа по актьорско май

Репродукция на известната творба "Момиче с балон" на британския стрйт художник Банкси достигна над 100 000 долара на търг в Лос Анджелис, САЩ, предаде Прес асосиейшън/ДПА.

Оригиналният принт на емблематичния стенопис беше продаден за 104 000 долара - двойно повече от очакваната цена.

Артикулите от колекцията на дългогодишния агент на известния художник и фотограф Стив Лазаридис бяха предложени за продан от "Джулиънс окшънс". 

Прочутата оригинална картина на Банкси "Фигура с качулка" беше продадена за 78 000 долара.

Оригинален ръчно изрязан шаблон на името на Банкси достигна 58 000 долара.

Серия от скици на загадъчния художник върху гривна с концептуален дизайн за шаблона му "Плъх папарак" бяха продадени за 52 000 долара.

На търга бяха предложени и оригинални маратонки "Пума", носени от стрийт артиста от Бристол, както и оригинални п

Вдъхновена от местната природа на мястото, където живее, е изложбата на Мария Николова Отерстад, която ще бъде представена в Хасково в четвъртък. Експозицията ще бъде открита в галерия „Форум“ в областния град, съобщиха от пресслужбата на община Хасково.

Авторката е завършила Националната художествена академия със специалност „Художествен текстил“. Дълги години е живяла и работила в Норвегия.

Багрите за живописните си платна, които сега представя пред публиката на Хасково, художничката е черпила от натрупаните си усещанията за красотата на природата в село Тънково, където тя живее днес. 

Румяна Коцева отбелязва 45 години сценична дейност и кръгла житейска годишнина с концерт на 4 декември в вала „България“. 

Певицата ще представи коледни класики в свой превод на български език и с оркестрации на Славил Димитров, като преди София, ще гостува на 2 декември в Шумен, разказват организаторите.

Специални участници в концертите са Васил Петров и Никола Попов, гост музиканти са Цветан Недялков – китара, Кристиан Илиев – пиано, и Ивайло Звездомиров – бас. На сцената излиза и детския хор на Националното музикално училище „Любомир Пипков“.

Славил Димитров ще дирижира ръководената от него Симфониета Шумен в концертните изпълнения.

Прем

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team. С над 10 години активно творче ...
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 14:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Тонът на времето
3114
Тонът на времето

55-то издание на „Софийски музикални седмици“

Проектът „Единни в многообразието“ ще бъде представен на 28 септември в камерната зала „България“.Събитието е част от 55-то издание на „Софийски музикални седмици“ (СМС), съобщават от екипа на фестивала.

| 11 Септември 2024, 08:40 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
55-то издание на „Софийски музикални седмици“
55-то издание на „Софийски музикални седмици“
Снимка © DFA

Проектът „Единни в многообразието“ ще бъде представен на 28 септември в камерната зала „България“.

Събитието е част от 55-то издание на „Софийски музикални седмици“ (СМС), съобщават от екипа на фестивала.

Филмът "Господин Азнавур" вече се прожектира във френските кина, предстои премиера В Белгия, съобщи АФП. 

Шарл Азнавур почина през 2018 г. на 94-годишна възраст. 

Създатели на филма са певецът Гран Кор Малад (Grand Corps Malade) и режисьорът Мехди Идир. 

Първата част на филма показва как Едит Пиаф взима Азнавур под крилото си и се грижи всеотдайно за кариерата му. Пиаф дори съветва Азнавур да оперира носа си, защото го смята за грозен.

Двамата режисьори са избрали да се концентрират в периода преди големия успех на Азнавур. Филмът показва човек, който не е в много близки връзки със семейството си. "Ако е нужно да пренебрегна всичко около себе си, ще го направя", казва Азнавур в лентата. 

Този уикенд в Нидерландия е белязан от пристигането на Синтерклаас (Свети Никола) - една от най-почитаните нидерландски традиции. 

В Утрехт добрият старец, придружаван от своя помощник Черния Пийт (Черен Петър), дойде днес на лодка при Стария канал и бе посрещнат от стотици деца и техните родители, които после го следваха до катедралата в центъра на града.

Синтерклаас се чества като покровител на децата. Той се основава на историческата фигура на Свети Никола, който и ние в България празнуваме на 6 декември. От него тръгва така популярният в цял свят Дядо Коледа. Самият празник се чества на 6 декември. В нощта на 5 срещу 6 декември децата получават подаръци.

Националното пристигане на Синтерклаас вчера във Вианен, провинция Утрехт, бе мирно, но в други градове имаше протести и сблъсъци, съобщиха местните медии.

В Йерсеке четирима души са били арест

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионален исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян, съобщи Анна Болгурова - музеен педагог и екскурзовод. Експозицията е изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария, с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”. Тя ще гостува в Смолян до 30 септември 2024 г.

Изображенията от изложбата „Петьофи обикаля света“ са придружени с текстове, които обясняват ключови моменти от делото и живота на легендарния поет и революционер.

Анна Болгурова посочи, че Шандор Петьофи, за своите 26 години живот, написва близо 1000 стихотворения. Той се превръща в централна фигура на унгарската идеология в европейската революционна вълна като поет, поставил лозунга за граждански свободи и национално самоопределение на знамето на революцията от 1848 г., в борбата за свобода служи на родината си

С концерт на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски ще бъде официално открито 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол тази вечер.

На сцената на Амфитеатър „Аполония“ със Симфоничния оркестър на БНР ще се изяви и Светлина Стоянова – мецосопран. Сред музикалните изпълнители, които ще зарадват публиката, са също Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени, Влади Ампов – Графа, Белослава и много други, отбелязват от екипа.

В програмата на фестивала днес е включено и представлението на Драматичен театър „Адриана Будевска“ „Кралицата на красотата“. Постановката на Боил Банов „Кралицата на красотата. Бившата мис на малкия град“ от Мартин Макдона е в памет на Борислав Чакринов (1961-2024), отбелязват от екипа на „Аполония“.

Форумът, включващ кон

Отиде си легенда на българската рок музика! Бунтар и свободен човек, Кирил Маричков спечели сърцата на поколения почитатели. Това написаха от Министерския съвет на официалната си страница във Фейсбук. 

„Остава завинаги с нас чрез песните си. Светла му памет!“, се посочва още в публикуваната информация по повод кончината на българския музикант. 

Кирил Маричков почина по-рано тази вечер на 79-годишна възраст в село Селановци, община Оряхово, област Враца, където тази вечер трябваше да има концерт, съобщи кметът на община Оряхово Росен Добрев. 

По време на подготовката на концерт на "Фондацията" Маричков е паднал, извикана е линейка. Музикантът е починал в линейката, каза още Добрев.

Никога човек не е готов за тръгването на такива хора, върху тях се гради българската популярна култура, каза служебният министър на култур

По думите им това е един изключително интересен и различен концерт, който предлага стойностна музика от света и талантливи млади изпълнители, които ще завладеят публиката чрез съчетанието на много нетрадиционни инструменти.

По случай белгийското председателство на Европейския съюз през 2024 г. бароковият ансамбъл от Антверпен – „Зефиро Торна“ инициира „Единни в многообразието“. В сътрудничество с европейски концертни зали и фестивали, кани певци, лютнисти и инструменталисти от различни културни и музикални среди. Създава се пространство за диалог и експериментиране по време на резиденциите, осъществявани от Алон Сариел (барокова мандолина и лютня) и Юрген де Бруин (лютня), в търсене на общ език. Изпълняваната музика може да се отнася до различни религиозни обреди и значими социални и исторически събития, които са част от ДНК на европейската идентичност, коментират от СМС.

Лондонският панаир за съвременно изкуство (Frieze Art Fair) се открива днес, съобщи АФП.

За първи път изданието за 2024 г. посвещава секция на художниците керамици от Южна Америка, които експериментират с глина и са повлияни от традиционното изкуство на коренното население там.

Очаква се, както всяка година, около 60 хил. галеристи, експерти и посетители да разгледат панаира в голямата бяла палатка в парк "Риджънт", където са изложени творбите на утвърдени артисти и на по-непознати художници.

Панаирът събира цялата общност на съвременното изкуство, колекционери от целия свят, галерии, има и големи продажби, подчерта Ева Лангрет, директор на панаира, пред АФП. 

Настоящото издание на проявата е 21-во поред.

За него кураторът на музея "Хамър" в Лос Анджелис Пабло Хосе Рамирес е създал тематична секция "Дим", която е референция към изкуството н

Сопраното Мария Павлова дебютира като Коринда в операта „Пепеляшка”.

Събитието е на 16 октомври в Софийската опера и балет, съобщават от трупата.

Павлова е позната на софийската публика от операта „Зигфрид“ на Рихард Вагнер, от „Бал с маски“ от Джузепе Верди и концерта „Влюбеният Моцарт“. От 2013 г. редовно участва в постановките „Хензел и Гретел”, „Бременските музиканти”, „Вълкът и седемте козлета”, „Червената шапчица”. През 2014 г. дебютира в ролята на Тебалдо в „Дон Карлос”.

Родена е през 1989 г. във Велико Търново. През 2012 г. завършва Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”, в класа по пеене на д-р Велизара Караянкова и в класа по актьорско май

Репродукция на известната творба "Момиче с балон" на британския стрйт художник Банкси достигна над 100 000 долара на търг в Лос Анджелис, САЩ, предаде Прес асосиейшън/ДПА.

Оригиналният принт на емблематичния стенопис беше продаден за 104 000 долара - двойно повече от очакваната цена.

Артикулите от колекцията на дългогодишния агент на известния художник и фотограф Стив Лазаридис бяха предложени за продан от "Джулиънс окшънс". 

Прочутата оригинална картина на Банкси "Фигура с качулка" беше продадена за 78 000 долара.

Оригинален ръчно изрязан шаблон на името на Банкси достигна 58 000 долара.

Серия от скици на загадъчния художник върху гривна с концептуален дизайн за шаблона му "Плъх папарак" бяха продадени за 52 000 долара.

На търга бяха предложени и оригинални маратонки "Пума", носени от стрийт артиста от Бристол, както и оригинални п

Вдъхновена от местната природа на мястото, където живее, е изложбата на Мария Николова Отерстад, която ще бъде представена в Хасково в четвъртък. Експозицията ще бъде открита в галерия „Форум“ в областния град, съобщиха от пресслужбата на община Хасково.

Авторката е завършила Националната художествена академия със специалност „Художествен текстил“. Дълги години е живяла и работила в Норвегия.

Багрите за живописните си платна, които сега представя пред публиката на Хасково, художничката е черпила от натрупаните си усещанията за красотата на природата в село Тънково, където тя живее днес. 

Румяна Коцева отбелязва 45 години сценична дейност и кръгла житейска годишнина с концерт на 4 декември в вала „България“. 

Певицата ще представи коледни класики в свой превод на български език и с оркестрации на Славил Димитров, като преди София, ще гостува на 2 декември в Шумен, разказват организаторите.

Специални участници в концертите са Васил Петров и Никола Попов, гост музиканти са Цветан Недялков – китара, Кристиан Илиев – пиано, и Ивайло Звездомиров – бас. На сцената излиза и детския хор на Националното музикално училище „Любомир Пипков“.

Славил Димитров ще дирижира ръководената от него Симфониета Шумен в концертните изпълнения.

Прем

По думите им това, което отличава проекта в българското му превъплъщение, е идеята на СМС за среща на изтъкнатите барокови музиканти с мултиинаструменталисти и певци с широк стилов профил – Анна Янкова, Калина Андреева, Христина Белева, Борислав Илиев.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.